Kdo jsme?

Jsme dvě, Veronika a Tereza. Už několik let se věnujeme tomu, co nás baví. Každá děláme dobře jiné věci, a tak nám to dohromady funguje. Společně tvoříme Cirkulo. 


Téma zpracování nevyužitých ČESKÝCH látek je naše téma

Zamýšlely jsme se, co se u nás děje s látkami, které leží nevyužité ve skladech, nebo z nějakého důvodu nebyly v danou chvíli prodány. (A věřte, že jich je sakra hodně.) Přitom se většinou jedná o materiál vyrobený na zakázku luxusním značkám a světově uznávaným designérům. Co s tím?

Právě z těchto látek šijeme naše šaty. Na tvorbě střihů spolupracujeme s Hankou, Janou a Johanou, které jsou odbornice na slovo vzaté. Společně ladíme design šatů, aby byl jak slušivý, tak aby při šití nevznikal odpad.


Říkáme NE zipům, knoflíkům a podobným doplňkům

Všimli jste si, že na našich šatech nenajdete žádné zipy, druky, knoflíky a jiné komponenty? Je tomu proto, aby nic nebránilo následné recyklaci šatů. Aha, říkáte si. Tak proto nejsou Cirkulo kousky vypasované na tělo. Je totiž potřeba šaty pohodlně obléct přes ramena a boky. Aha podruhé. Aby se nejednalo o beztvaré kousky, hrajeme si s různými pásky a vymýšlíme způsoby, jak šaty nosit.


Nejsme na vše samy

Spolupracujeme s partou krejčích a krejčových, kteří vědí, co dělají. A dělají to, co umějí. Jana, Johana, Jitka a Jirka jsou ti, kteří ovládají krejčovské řemeslo na výbornou a my jsme rády, že společně tvoříme jeden tým. (A to, že jména všech začínají na písmeno J je možná náhoda, možná ne :) A pro úplnost dodáváme, že za foťákem máme šikovnou Janu a před objektivem vždy dobře naladěnou Domču.

  

Tereza a Veronika          Dominika, Tereza, Jana a Veronika          Veronika a Tereza